PlayStation 5, Verilerin USB Belleğe Kopyalanmasını Desteklemiyor

0

19 Kasım 2020’de raflarda yerini alacak olan yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5, verilerin USB belleğe kopyalanmasını desteklemiyor. Bu noktada, oyuncuların dosyalarını kaydetmek için PlayStation Plus abonelerine sunulan bulut depolama alanını kullanmaları gerekir.

PlayStation 4 kullanıcıları, kayıtlı oyun verilerine PS4 sistemine bağlı ‘Ayarlar’ menüsünden erişebilir. USB bellek Bunu cihazınıza kopyalayabilirler. USB belleğe kopyalanan bu kayıtlı verileri yedek olarak veya başka bir PS4 veya PS5 konsoluna kullanabilirsiniz. transfer edebilirsin. Ancak ne yazık ki PS5’ten kopyalamak için aynısı geçerli değil.

Paylaşılan yeni görüntülere göre, PlayStation 5 şu anda kayıtlı veriler harici depolama cihazlarına Kopyalamayı desteklemez. Öte yandan, Sony’nin kullanıcıların kaydedilen dosyaları bir PS5’ten diğerine taşıması için tek seçeneği Sony’nin Bulut depolama sistem gibi görünüyor.

PlayStation 5

Mevcut PlayStation 4 konsolları, kullanıcıların verilerini bulut depolamaya ek olarak herhangi bir harici depolama cihazına kopyalamalarına olanak tanır. Yani konsollarına bir şey olursa USB bellek kendi cihazlarına veya bulut sistemlerine kaydedilenlere başka bir cihazdan erişilebilir.

Bulut depolama kesinlikle daha pratik ve birçok kullanıcı tarafından tercih edilse de bazı dezavantajları da beraberinde getiriyor. Bu noktada bulut depolamayı kullanmak için, Oyun istasyonu Artı abonelik sistemine ödeme yapmak ve bulut kayıtlarına erişmek için aktif bir ağ bağlantısına olmalı. Bu, olası internet kesintilerinde oyuncuları rahatsız edebilecek bir durumdur.420
OYUN BILGILERI 3 sene önce eklendi
YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?