×
Forum
Alpha Prime

Alpha Prime

0

Sitemizde özellikle bilimkurgu temalı bilgisayar oyunlarıyla ilgili haberleri verdiğimiz gibi hem yeni, hem de geçmişte çıkan ve kaçırılmaması gereken oyunların incelemelerini de yayınlayacağız. İlk tanıtacağımız bilimkurgu temalı fps oyunu Alpha Prime.

Black Element Software tarafından 2007 Mayıs’ında piyasaya sunulan Alpha Prime, Enforce 2 grafik motoru ile hazırlanmış ve grafik kalitesi tatminkar düzeyde. Enforce 2 grafik motoru hem kapalı, hem de açık ve geniş alanlar için uygun bir seçim gibi görünüyor. İç mekanlarda Doom 3 tarzı bir fps deneyimi yaşarken, dış mekanlarda da araç kullanarak ilerlediğiniz aksiyon fps deneyimi yaşıyorsunuz.

Biraz da oyunun konusundan ve nelerle karşılaşacağımızdan bahsedelim. Alpha Prime, uzayın derinliklerinde bir yerde, terkedilmiş bir astroid. Uzayda geçen bilimkurgu temalı film ve oyunlarda ya bir gezegende, ya bir uzay gemisinde ya da bir uzay üssünde oluyoruz. Alpha Prime ise astroid üzerinde geçiyor oluşu ile benzerlerinden ayrılıyor. Alpha Prime’da bulunan hubbardium madeni ise oyunun merkezinde bulunan ana tema. Değerli bir maden olan hubbardium’u, asteroiddeki madenciler uyuşturucu olarak da kullanıyorlar. Bizim amacımız ise bu karmaşanın ortasından kurtulmak. Bunu yaparken de karşımıza çıkan düşmanlarımızı alt etmemiz gerekiyor.

Oyun içerisinde zırhlı araç kullanıyoruz, tesis içerisinde tramvayla dolaşıyoruz, askerlere, robotlara ve zorlu silahlara karşı mücadele ediyoruz. Oyunda toplam 10 kadar görev veya seviye, 14 farklı da düşman çeşidi mevcut. Alpha Prime, klasik bir fps olmanın dışında basit bulmacalar ve sistem hack’leme gibi farklı oyun içi etkileşimler de sunuyor.

Oyunun belki de tek olumsuz yönü, zaman zaman oldukça fazla takılıyor olmanız. Bazı bölümlerde ne yapacağınızı anlamanız epey zaman alabiliyor. Bunun yanı sıra oynanabilirlik ve yapılması gereken bir takım aksiyonların güçlüğü konusu da sizi yorabiliyor. Eğer sabırlı bir fps oyuncusu değilseniz oynanabilirlik ve oyunda takılma durumu sizi yıldırabilir. Fakat hem fps, hem de bilimkurgu hastası iseniz, bir kez oynamızdan zarar gelmez, ancak muhtemelen ikinci kez oynamak da istemeyeceksiniz.

Günümüzde yayınlanan benzer bilimkurgu tabanlı fps oyunlarından teknik, oynanabilirlik ve senaryo olarak göze çarpan bir üstünlüğü olmamakla birlikte, farklı bir mekanda geçiyor oluşu oyunun en önemli ve belki de tek artısı.


Sistem Gereksinimleri:
İşletim Sistemi: Windows 2000/XP/Vista
İşlemci: 2.0 GHz İşlemci
Bellek: 512 MB RAM
Ekran Kartı: 128 MB
DiretX: 9.0c
HDD: 3 GB Disk alanı4.473
OYUN BILGILERI 9 yıl önce eklendi
Alpha Prime

Tür: Aksiyon Oyunları, FPS Oyunları

Platform: PC

Boyut: 998.62 MB

Crack: ENG

Tarih: 7 Kasım 2007

Kaynak: Zamunda

Dil: İngilizce

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?